Item image

Sery Polskie

Godziny otwarcia:
Wtorek:
10:00 - 20:00
Środa:
10:00 - 20:00
Czwartek:
10:00 - 20:00
Piątek:
10:00 - 20:00
Sobota:
09:00 - 20:00
Niedziela:
10:00 - 17:00
Napisz do właściciela Jesteś właścicielem?

Oferujemy:

  • Dostarczamy najlepsze polskie sery
  • Komponujemy deski serów
  • Dobieramy sery do win i piw
  • Prowadzimy warsztaty i degustacje
  • Tworzymy serowe kosze upominkowe i świąteczne
  • Organizujemy seroturystykę


Wydawałoby się, że w Polsce są tylko sklepowe sery i oscypki, a cała reszta to import. I ten jeden jedyny oscypek ma powstrzymywać zalew byle jakości i jeszcze stawiać czoła całej masie swoich własnych podróbek. Na szczęście aż tak źle nie jest. Tego w handlu nie widać, bo wciąż nie rozwinęła się sprzedaż regionalnych specjałów, ale dostępność serów jest już spora. Kluczowym słowem jest lokalność. Podobnie jak u zarania serowych dziejów, kiedy sery brały swoje nazwy od miejsc gdzie powstawały, tak i teraz, robione są lokalnie i sprzedawane są lokalnie.

Sery z małych gospodarstw nie są już tak anonimowe. Skupione wokół uznanych tradycji serowarskich, albo zauważone przez prasę czy telewizję, radzą sobie coraz lepiej. Takich miejsc jest już sporo, a są przecież gospodarstwa, które dopiero zaczynają swoją drogę do sukcesu. I choć ich doświadczenia mają zaledwie kilka lat, to nastawienie na jakość, pozwala każdy rok zaliczyć podwójnie. Robią po kilka kilogramów serów dziennie, mozolnie zwiększając produkcję i zasięg sprzedaży. Nie jest łatwo, bo ani handel ich nie zauważa, ani biurokraci nie rozpieszczają. Na szczęście, są to ludzie uparci i mają swój plan. Na szczęście kupujący dostrzegają różnicę między ziarnem a plewami. Bo są ludzie których pasja poświęcona jest serom, więc nic dziwnego, że w końcu są sery dla ludzi, a nie dla handlu.

To właśnie dlatego, że wiemy gdzie, kto i co robi, postanowiliśmy stworzyć takie miejsce w sieci, gdzie można je odnaleźć. Takim miejscem są strony serypolskie.pl. Tu goszczą najlepsze, wybrane, wyjątkowe sery. Sery zagrodowe.