Jedzlokalnie.pl to serwis, który wspiera lokalnych producentów, wytwórców oraz rodzinne gospodarstwa rolne.

Misja

Naszą misją jest poprawa dostępu do naturalnej, zdrowej żywności poprzez stworzenie ogólnopolskiej wyszukiwarki gospodarstw rolnych oraz małych, lokalnych firm produkujących i wytwarzających żywność. Pragniemy zachęcić wszystkich do nawiązywania bezpośredniego kontaktu z rolnikami i przetwórcami produkującymi żywność na bazie lokalnego surowca i z wykorzystanie tradycyjnych metod.

Dążymy do rozwoju społeczności, która popiera zrównoważoną uprawę, produkcję, dystrybucję i konsumpcję żywności.

Dlaczego warto jeść lokalnie?

Ludzie na całym świecie odkrywają na nowo korzyści płynące z kupowania żywności lokalnej. Lokalna żywność jest świeższa od tej, którą możemy znaleźć w supermarketach, a przez to smaczniejsza i o wiele bardziej pożywna. A co najważniejsze, kupując żywność bezpośrednio od producentów i wytwórców wspieramy rozwój gospodarki lokalnej, przyczyniając się do aktywnej ochrony środowiska

Skąd pomysł na Jedz Lokalnie?

Pomysł na jedzlokalnie.pl zrodził się w naszej głowie dzięki serialowi dokumentalnemu. Tak, tak, nie inaczej – z zafascynowaniem śledziliśmy kolejne odcinki The Urban Chef, w którym Oliver Rowe, brytyjski szef kuchni, stawia sobie za cel otwarcie restauracji korzystającej tylko i wyłącznie z lokalnych produktów. Odnalezienie producentów, znajdujących się w zasięgu londyńskiego metra, okazało się być ogromnym wyzwaniem. Zmagania Rowe’a natchnęły nas do stworzenia serwisu, który umożliwi użytkownikom dotarcie do świeżych, lokalnych produktów i stanie się swoistą platformą współpracy pomiędzy wytwórcami a miłośnikami dobrego jedzenia.


Zdjęcie dzięki uprzejmości Fotki z budki.